Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Tonik. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Tonik. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 15 marca 2012

Corine de Farme - Tonik odświeżający - 99% naturalnych składników

Kolejna recenzja ciekawego produktu, który miałam przyjemność testować dzięki portalowi www.urodaizdrowie.pl

Również i z tą firmą nigdy wcześniej się nie spotkałam. Corine de Farme jest to francuska linia kosmetyków naturalnych, które w minimum 95 % składają się z naturalnych składników. Kosmetyki te nie zawierają parabenu, phenoxyethanolu oraz sztucznych barwników. Produkty nie są testowane na zwierzętach.

Do przetestowania dostałam:
Corine de Farme - Tonik Odświeżający - 99 % Naturalnych składników


Słowo producenta:

Kilka słów ode mnie:
Kolor i zapach: Tonik jest bezbarwny i bezzapachowy. 
Wyglądem (konsystencją) w ogóle nie różni się od zwykłej wody ;). 
Działanie: Jest bardzo delikatny, nie szczypie, ani nie podrażnia delikatnej skóry twarzy, ponieważ nie zawiera alkoholu. Mam cerę tłustą, skłonną do wyprysków.. tonik nie spotęgował wysypu na twarzy. Świetnie odświeża i lekko matuje skórę. Zaraz po nałożeniu, w trakcie wysychania, czy już po całkowitym wyschnięciu nie mamy uczucia "ściągniętej" skóry. Tonik nie wzmaga błyszczenia się twarzy bardzo ładnie ją tonizując. Na opakowaniu jest informacja o tym, że tonik przeznaczony jest do cery wrażliwej, ale ja myślę, że jest na tyle delikatny, że przypasuje każdej cerze. 


Opakowanie zrobione jest z różowego, ale przeźroczystego plastiku dzięki czemu widać zużycie produktu. 
Dozownik jest w postaci pompki, która dosłownie pluje tonikiem ;). Ciężko wycyrklować odpowiednią ilość i często wyciska się go zbyt dużo co przyczynia się do większego zużycia. Jednak po pewnym czasie da radę wyczuć moment naciskania żeby tonik nie przeciekał na palce i aby "wypluł" nam odpowiednią ilość  na wacik ;).  Myślę, że pompka nie jest tu ekonomicznym rozwiązaniem. 


Podsumowując:
Tonik jest świetny. Ubolewam nad tym, że nigdzie nie widziałam tych produktów. Myślę, że nadaje się dla każdej cery. Skład produktu jest naturalny. Minusem jest pompka, która powoduje ekspresowe zużycie produktu. Minusem jest także słaba dostępność - ja do najbliższego punktu sprzedaży (z listy sklepów) mam ok. 100km :(.

Pojemność: 200 ml
Cena: ok. 10 zł
Dostępność: lista sklepów, sklep internetowy,
 produkty dostępne również w sieci AUCHAN, INTERMARCHE, HEBE oraz TESCO EKSTRA.

Znacie tę firmę ? 
Jaki jest Wasz ulubiony tonik ?

Otrzymanie darmowego produktu od portalu www.urodaizdrowie.pl do testowania w żaden sposób nie wpływa na rzetelność mojej recenzji.
Natomiast recenzja jest moją subiektywną opinią, która może, ale nie musi zgadzać się z Waszymi odczuciami.

piątek, 4 listopada 2011

Acnosan Soft - tonik - recenzja

Dziś kolejna recenzja.
Tym razem będę pisać o rewelacyjnym, bezalkoholowy toniku Acnosan firmy Unia. 
Nie planowałam wcześniejszego kupna ani o nim nie czytałam. Poleciła mi go Pani z apteki za co bardzo jej dziękuję. Na dzień dzisiejszy jestem w trakcie drugiego opakowania.


Słowo producenta:
ACNOSAN SOFT tonik bezalkoholowy dzięki odpowiednio dobranym składnikom pielęgnuje skórę trądzikową, skłonną do łojotoku, z tendencją do przetłuszczania. Doskonale oczyszcza i wygładza. Chroni skórę przed podrażnieniami i zaczerwienieniem. Regularnie stosowany działa przeciwbakteryjnie, łagodząco, pomaga utrzymać czystą, gładką i zdrową cerę. ACNOSAN SOFT jest kosmetykiem łagodnym, dostosowanym do codziennej pielęgnacji nawet wrażliwej skóry. [źródło: klik]


Kilka słów ode mnie:
Tonik jest bezwonny i bezbarwny. Jednym słowem wygląda jak woda. 
Jest bardzo delikatny, więc i odpowiedni dla cery wrażliwej jak i trądzikowej. Ja mam cerę tłustą i nie nabłyszcza jej jakoś dodatkowo, wręcz ładnie tonizuje.
Tonik mnie nie podrażnił, ani nie wysuszył, a także nie uczulił. Nie szczypie, ani nie napina skóry. Bardzo dobrze oczyszcza oraz zapobiega powstawaniu nowych "nieprzyjaciół". Minimalizuje zaczerwienienia.
Opakowanie to mała, plastikowa butelka z dość wygodnym "dozownikiem". Ciężko rozlać go po całej łazience ;). W pełni zgadzam się ze "słowem producenta".

Cena: u mnie 11,13 zł
Dostępność: trzeba pytać w aptekach, apteki internetowe
KWC: klik


Podsumowując: 
U mnie ciężko jest dostać ten tonik, wręcz mam wrażenie, że niektórzy farmaceuci nie wiedza o jego istnieniu ;/ - zamówiłam raz go w aptece i jak się później okazało dostałam wersje z alkoholem (szklana, 'syropowa' butelka, bez napisu 'soft'), która spowodowała 2 razy większy wysyp na mojej twarzy. 
Także jeśli Acnosan to tylko i wyłącznie bezalkoholowy (Soft) - ja go uwielbiam i na razie nie zamierzam zmieniać. Za niską cenę otrzymujemy super produkt. Polecam.

Używacie toników ? 
Jaki jest Wasz ulubiony tonik ?
Stosowałyście Acnosan ? jak wrażenia ? 


Ps. Obserwujcie bloga. Jak tylko nadarzy się okazja i dozbieram jeszcze parę perełek - ruszam z następnym rozdaniem. Do wygrania będą m.in. 4 lakiery Eveline z serii holografic :).