Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Basic. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Basic. Pokaż wszystkie posty

sobota, 16 lutego 2013

Kratka burberry



  Już od dawna przymierzam się do tego wzorku, inspiracją był ten tutorial klik. Jestem pewna, że widziałam go na jakimś blogu na blogspocie jednak teraz za nic w świecie nie mogę tego bloga znaleźć. Przyznać mi się tu szybko, z czyjego tutoriala skorzystałam ? ;))) 
Swoją kratkę wykonałam w następujący sposób: najpierw pomalowałam paznokcie czerwoną bazą (oczywiście jako pierwsze pokryłam je bazą ochronną, jednak jest to chyba tak oczywista oczywistość, że ten krok w poście pomijam ;). Do czerwonej bazy użyłam jednej warstwy lakieru Basic 38 klik. Kiedy baza wyschła długim cienkim pędzelkiem oraz farbkami akrylowymi namalowałam cienkie pionowe oraz poziome linie. Na koniec utrwaliłam całość top coat'em.
Nie wyszło super idealnie (nie piszę tego po to żebyście mi pisały, że jest ładnie tylko po prostu widzę niedociągnięcia, a ja lubię mieć wszystko równo, czysto itd. :P), ale z pewnością ten wzór jeszcze pojawi się na moich paznokciach w innych kolorach. 



Paznokcie zostały skrócone do pierwszej poziomej (czyt. niebieskiej) linii. Czułam, że już są za długie i wszędzie nimi haczyłam ;).
Ahh.. i wybaczcie mi skórki.. ale na żywo na prawdę nie wyglądają tak tragicznie :(

Lubicie takie minimalistyczne, ale widoczne i dość oryginalne pazurki  ? ? 
Pozdrawiam :))



poniedziałek, 11 lutego 2013

Różowe serduszka. Walentynkowa inspiracja #3


  Dzisiaj mam dla Was kolejną walentynkową inspirację. Prosty, ale wg mnie efektowny manicure.

Malowanie zaczęłam od nałożenia wybielającej bazy od Eveline, następnie za czerwoną bazę posłużył mi lakier Basic 38 klik. Po wyschnięciu czerwonej bazy pokryłam pazurki flejksami z My Secret 104 klik. Kiedy flejksy wyschły złapałam za długi, cienki pędzelek i białą farbką akrylową namalowałam cienkie, pionowe linie. Następnie krótszym pędzelkiem namalowałam czarną farbką akrylową serduszka, które wypełniłam różową farbką akrylową pozostawiając po bokach kontury serduszek. Całość pokryłam top coatem z NT.

Zapraszam również do zakładki "walentynki", w której znajdziecie więcej walentynkowych inspiracji.

I jak Wam się podoba ? 
Mam nadzieję, że kogoś natchnęłam do stworzenia walentynkowego manicure ;))).


Pozdrawiam cieplutko :)


sobota, 19 maja 2012

Burzowe chmurki



  Obiecałam, że pokażę, więc pokazuję :). Te pazurki kojarzą mi się z czymś drapieżnym, złym, takie paznokcie z piekła rodem xD. W sumie podoba mi się ich taka odsłona :D. Rzadko mam na paznokciach czerwień, bo wydaję mi się, że to kolor takich eleganckich pań w ładnych spódniczkach czy garsonkach, a ja póki co lubię szaleć kolorami, a kieckę na sobie mam od większego święta (co muszę koniecznie zmienić!).Co do samego mani to tak jak pisałam w poprzednim poście.


Skorzystałam z instrukcji krok po kroku z bloga http://nailside.blogspot.com. Pomalowałam paznokcie 1 warstwą czerwieni Basic  38 klik. Następnie zrobiłam złotą chmurkę lakierem P2 Hyper 220 klik, a później ciemną lakierem Miyo klik. Całość pokryłam NailTekiem. Na środkowym u prawej ręki troszkę się pospieszyłam i rozmazałam  ciemniejszy lakier, ale już nie chciałam bawić się w zmywanie. Bardzo podoba mi się to zdobienie, w dodatku jest banalnie proste. Na pewno wypróbuję z innymi kolorami :)).


Która wersja bardziej Wam się podoba ? 
ze zdobieniem na każdym pazurku czy tylko na serdecznym ?


piątek, 18 maja 2012

Pierwszy tydzień: czerwone. Z piekła rodem.

  No to co ? - startujemy z kolejnym projektem! Tym razem jest to 8-tygodniowa akcja "Serdeczna tęcza", która polega na tym, aby w każdym tygodniu pomalować pazurki na dany kolor i dodatkowo ozdobić pazurka na palcu serdecznym. Więcej na temat akcji na blogu http://ooldzon.blogspot.com


  Korzystając z instrukcji z bloga http://nailside.blogspot.com/ ozdobiłam pazurka serdecznego bordowo-złotą chmurką. Czerwień to 1 warstwa lakieru Basic 38 klik, natomiast złotko to lakier P2 Hyper 220 klik, a czarno-bordowy to lekko już glutkowaty lakier Miyo klik. Nie wytrzymałam i dorobiłam chmurki na wszystkich pazurkach (ale o tym później lub jutro). Podoba mi się to zdobienie. A Wam ? :)  Tydzień czerwony odhaczony.. :).

sobota, 21 kwietnia 2012

Trzeci tydzień: żółte. Paseczki.


  Myślałam, że nadrobię moją zaległość w Projekcie Rainbow, ale średnio mi to wychodzi ;]. Trzeci tydzień: żółty. Nie chciałam całych żółtych pazurków, więc zrobiłam mani z przewagą żółtego koloru. Zaliczyłam ? :)

Do wykonania tego mani użyłam jako bazy odżywki Eveline 8w1 klik, wczoraj pomalowałam całe pazurki białym lakierem Delia 08 klik - potrzebowałam aż 4 warstw, aby pokryć pazurki. Lakier bardzo smużył.

Dzisiaj domalowałam paseczki, pędzelkiem z linerów z Delii. Żółty lakier do Basic 241 klik, czerwony to Sensique 151 klik, pomarańcz Essence 04 klik, a czarny to lakier Safari klik. Całość pokryłam topem.



Pozdrawiam i życzę Wam miłej soboty :) 


sobota, 14 kwietnia 2012

Projekt Rainbow: czerwone.


 Spóźniam się z tą akcją, ale miałam w planach dwutygodniową kurację paznokciową... 
no cóż nie wytrzymałam i coś zmalowałam :P.
Tydzień czerwony. Najpierw miałam robić biedronki, ale dziś Ewalucja zainspirowała mnie truskawkami. Podobny mani robiłam już jaaakiś czas temu na konkurs. Czerwony lakier to Basic 38 klik. Szypułki namalowałam najpierw białą farbką akrylową, a później zieloną, ponieważ zielona słabo kryje i na czerwieni nie była widoczna. Na żywo mniej widać te prześwity. Pestki [?] zrobione żółtym lakierem Basic 241 klik.
Całość pokryłam lakierem wibo z UV.


Pozdrawiam :*

wtorek, 28 lutego 2012

Galaktyka - krok po kroku

Kiedy zmalowałam galaktykę na lewej ręce i postanowiłam zrobić ją również na prawej wpadłam na pomysł zrobienia dla Was takiej mini instrukcji krok po kroku. 
Na prawej ręce wyszło trochę gorzej, bo lewej ręki nie mam jeszcze dobrze wyćwiczonej i niektóre elementy robię "za ciężko", ale dwie łapki razem wyglądają wg mnie świetnie :)
Nie mniej jednak mam nadzieję, że na zdjęciach prosto ze stanowiska pracy co nieco wyłapiecie ;).


Krok 1.


Po nałożeniu bazy pod lakier malujemy paznokcie wybranym lakierem bazowym. U mnie jest to ciemny granatowy wpadający w czerń z niebieskim pyłkiem lakier Basic - 19 klik.
Krok 2.3.4.5.
Gąbeczkę moczymy w lakierze i robimy nieregularne plamy, ścieżki, dróżki, zakrętasy ;).

Ja wykorzystałam następujące lakiery:
Eveline 421 klik
Essence 01 BBC Pink Heat - klik
Golden Rose 229 - klik
Vipera Jumpy - 148 klik
Ebalay A-11 - klik - uważam, że ta mgiełka dużo dała do wyglądu tego mani. Lakier fantastycznie wkomponował się w kosmiczny klimat :).




Krok 6.


Przy pomocy sądy oraz spiczastej końcówki od patyczka do odsuwania skórek zrobiłam białym lakierem kropeczki imitujące gwiazdy.
Krok 7.


Całość pokryłam lakierem z ultrafioletem z Wibo. Lakiery z ultrafioletem lekko zmieniają kolor lakierów i ta funkcja przy tym mani świetnie się spisała.

Wiem, że w internecie jest mnóstwo filmików galaktyczno-pazurkowych,
 ale może jednak moja notka kogoś zainspiruje :)

Powodzenia!

niedziela, 26 lutego 2012

Siódmy tydzień - kosmos.

Zaczynamy już siódmy tydzień paznokciowej akcji. 
Powiem szczerze, że myślałam, że nie podołam z tym tematem, ale postanowiłam zrobić drugie podejście do galaktyki - pierwsze podejście tu - klik.
Poza tym od kosmosu zaczynają się "kosmiczne" tematy. Nie wiem jak sobie z nimi poradzę :D.


Mimo wszystko spodobał mi się ten manicure. Początkowo miałam namalować ten wzór tylko na czterech pazurkach, zaliczyć temat i mieć, że tak powiem "z bani". Jednak spodobało mi się i zrobiłam również na drugiej łapce.

Lakierem bazowym w tym mani jest Basic 19 - klik.
Następnie gąbeczką pocieniowałam "plamki" i ścieżki różnymi lakierami. Sondą i wykałaczką zrobiłam kropeczki imitujące gwiazdy, a całość pokryłam topem z ultrafioletem.

Na żywo wygląda to fantastycznie :D stąd też tyle zdjęć.

Jestem ciekawa Waszych kosmicznych mani :)

Pozdrawiam :) 




Jak Wam się podoba moja galaktyka ? ;)

czwartek, 9 lutego 2012

Zima w pełnej krasie



  I u mnie w końcu pojawił się śnieg za oknem (co prawda jakoś specjalnie się nie cieszę z tego powodu, no ale w końcu mamy zimę). Po przyjściu ze szkoły (w której jest niezbyt ciepło) piję po 5 herbat i leżę pod grubą kołdrą, aby się rozgrzać, a i  tak słabo mi to wychodzi, bo jestem niesamowitym zmarzluchem. Mhm zima :).

No okej zima zimą, ale ja miałam pisać o pazurkach! które też odwiedziła Pani Zima :D. Jakiś czas temu na pazurkach miałam takie oto zimowe malunki (zmalowane na konkurs, ale niestety się nie poszczęściło :). Więc wpadłam w zimowy klimat po same uszy ;). Na pazurkach serdecznych są pingwiny nie białe sowy :D jak co poniektórzy sądzili. Granatowy lakier to Basic 19 klik. Wzorki namalowałam białą farbką akrylową.

Pozdrawiam ! :)

piątek, 18 listopada 2011

Basic part 2 / kropki

   To jest uzupełnienie tego - klik klik - posta, bo ten lakier jest na tyle piękny i na tyle granatowy, że nie można nazwać go śliwkowym :D. W cieniu wygląda co prawda prawie jak czarny, ale na pewno nie jest to fioletowa śliwencja :). Mowa oczywiście o lakierze Basic - 19Mam nadzieję, że na tych fotkach lepiej widać ten kolor ? Szczególnie na drugim zdjęciu. Sprawdzałam na 3 monitorach i lakier był granatowy jeżeli u Was nie jest to ja nie wiem :D. Zdjęcia warto powiększyć.

Chciałam zobaczyć jak na tak ciemnym kolorze będą wyglądały jasne kropki i powiem, że kolorystycznie mi się nawet podobało, ale wykonanie już nie bardzo ;p inaczej to sobie wyobrażałam. Nawet nie pokryłam topem tylko wszystko poszło do zmycia.

Widzicie granat w granacie ? :D czy dalej obstawiacie za śliwką? :D  Jak Wam się podoba kropkowa wersja? ;) 

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :) 

sobota, 12 listopada 2011

Basic 19 - granatowy

Jeju...ale mam nerwa. Chyba nigdy jeszcze tak mi nie wychodziło malowanie! Masakra.... 
Później nawet aparat zastrajkował i zdjęcia są okropne. Brrr co za dzień ;/.
Ok przejdźmy do tematu posta... 

 Dziś mam dla Was piękny lakier. Jest nim granatowy Basic 19. Początkowo myślałam, że jest to zwykły granat, ale po pomalowaniu pazurków dopatrzyłam się ślicznego, niebieskiego, drobniutkiego shimmera. Cudowny! Przy jednej warstwie niestety widać prześwity, ale już druga warstwa wszystko pięknie wyrównuje. To będzie chyba mój ulubiony granat:). Aplikacja bezproblemowa, konsystencja lakieru również. 
Jest booooski :D. Jedyne co mogłabym mu zarzucić to, to że numerek starł się z buteleczki oraz to, że przy zmywaniu rozmazuje się po palcach.


jedna warstwa


Cena: ok. 5 zł
Pojemność: 8 ml

POZDRAWIAM ;*

poniedziałek, 7 listopada 2011

Basic 38 - czerwień

1 warstwa

2 warstwy
  Rzadko na moich pazurkach widnieje czerwony kolor choć mam kilka odcieni w swoim zbiorku i uważam, że ten kolor jest bardzo kobiecy, seksowny, a nawet drapieżny. Do szkoły wg mnie nie wypada mieć długich, czerwonych szponków, dlatego swoje pazurki "ubrałam" w ten kolorek tylko na weekend.

Basic 38 - to piękna, klasyczna czerwień. Bardzo ładnie prezentuje się na pazurkach. Pełne krycie otrzymujemy już przy pierwszej warstwie jednak ja domalowałam drugą, aby wyrównać nierówności oraz wydobyć czerwień z czerwieni ;).
Aplikacja bezproblemowa. Konsystencja lakieru bez zarzutów, a czas schnięcia mieści się w normie. Lakier idealny? no prawie. Kłopot zaczyna się przy zmywaniu kiedy mamy całe brudne palce. Strasznie się rozmazuje. Ajj nie lubię tego. Poza tym zauważyłam, że numerek gdzieś wyparował z buteleczki, starł się.



Cena: ok. 5 zł
Pojemność: 8 ml

Lubicie czerwień na paznokciach ? 
Ja lubię, ale tylko od czasu do czasu.
 Za to na stopach czerwień wg mnie jest niezastąpiona :)
tylko mam mały problem - a mianowicie... ja nienawidzę malować stóp <ściana>.